У ВПУ №29 відкрили сучасні комп’ютерні лабораторії для майбутніх ІТ-спеціалістів

У ВПУ №29 відкрили сучасні комп’ютерні лабораторії для майбутніх ІТ-спеціалістів

Cтуденти, які навчаються на модернізованій спеціальності “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення”, отримали два нових комп’ютерних кабінети на 32 робочих місця. Це допоможе їм вдосконалювати вміння та застосовувати знання на практиці.

Модернізація освіти у ВПУ №29 відбувається завдяки проекту Lviv IT Cluster Academy, в межах якого Львівський ІТ Кластер спільно з ІТ-спеціалістами розробляють навчальні програми у професійно-технічних училищах. Підтримує проект Львівська міська рада, Львівська обласна державна адміністрація, компанія EPAM та мультифункціональний креативний простір розвитку бізнесу KIVSH.

На рахунку Кластеру уже є 17 новостворених навчальних бакалаврських програм у трьох Львівських університетах: ЛНУ ім. І. Франка, Львівській політехніці та Львівському університеті безпеки життєдіяльності. Цей успішний досвід і спонукав до трансформації профтехосвіти.

“Ми щиро віримо в те, що професійна освіта є драйвером людського капіталу в світі. Вона заслуговує бути в більшому фокусі ніж є зараз в Україні. Це і спонукає нас на зміни. Переконаний, що цей проект стане стартом великої трансформації профтехосвіти”, – наголошує Іван Бабічук, голова наглядової ради Львівського ІТ Кластеру.

Першу оновлену програму запустили у вересні 2021 року в ВПУ №29. Основи програмування вивчає 28 студентів. Це унікальний для Львова проект, адже раніше окремі галузі не бралися за трансформацію саме професійної освіти.

“В межах Lviv IT Cluster Academy у нас з’явилися не тільки дві комп’ютерні лабораторії. А й модернізовані навчальні програми та сучасний кабінет математики. Ми плануємо наступного року запустити ще STEM-лабораторії. По-суті, у нашому училищі з’явиться цілий технологічний центр”, – зазначає Роман Стецький, директор ВПУ №29.

“Маємо високі очікування до Lviv IT Cluster Academy. Сподіваємося, що цей проект зверне більше уваги профтех закладів саме на ІТ-напрямок. Студенти цієї модернізованої навчальної програми – уже переможці. Адже за три роки вони зможуть працювати в класних ІТ-компаніях, робити цікаві проекти та отримувати гідну зарплату”, – додає Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластеру.

На парах студенти вивчають основи програмування та створюють перші проекти. До викладання залучаються працівники з львівських ІТ-компаній. Зокрема, вони викладають основи програмування та англійську мову за професійним спрямуванням.

“Наша компанія розробляє програми стажування і студенти мають кілька можливостей до них долучитися. Після успішного стажування, можна стати працівником EPAM. Ми інвестуємо в освіту та розвиток молодих людей, тому що так працює сучасний глобальний бізнес, який несе відповідальність за середовище, в якому працює”, – каже Олександр Ткаченко, керівник навчальних програм EPAM University у Південному та Західному регіонах.

Компанія EPAM надала 35 комп’ютерів для студентів. Львівський ІТ Кластер забезпечив іншим обладнанням. До ремонту приміщення, яке використовуватиметься під комп’ютерні класи, долучився мультифункціональний креативний простір розвитку бізнесу KIVSH.

“Нам дуже цінно бути співтворцями Lviv IT Cluster Academy. Адже освіта нового гатунку є одним із векторів нашого креативного простору. Сьогодні IT є драйвером креативної галузі, тому важливо, щоб учні мали доступ до вивчення технологій. Ми створили комфортний простір для інноваційного навчання. Таким чином хочемо допомогти учням інтегруватися в середовище постійного розвитку та креативу. Переконана, що якісна освіта забезпечить успішне майбутнє молоді, Львову та Україні. Бо якісна освіта – це нові погляди, сміливі ідеї, кращі рішення”, – зазначила Катерина Книжицька, СЕО креативного простору KIVSH.

Відкриття завершилось мотиваційною лекцією для студентів, яку провів Олександр Ткаченко. Він розповів про те, як потрапити в ІТ-індустрію, особливості роботи тех-компаній та поділився власним досвідом із студентами.